Дан Светог Саве je дан када смо изразито поносни што баш ми имамо ту част да славимо име и истичемо дела једне од, свакако, најважнијих личности наше културе, књижевности и традиције. Са задовољством следимо његов просветитељски пут и учења у циљу образовања и подстицања наше деце, трудећи се да их инспиришемо и спремимо за будућност.
Нажалост, као што сви знамо, ово је година другачија од других, те нисмо имали прилику да заједно обележимо и прославимо овај велики Дан. Традиционално резање колача одржано је  само уз присуство свештеника и домаћина, док су одељењске старешине својим ученицима одржли  часове посвећене животу Светог Саве.
Од срца вам желимо да уживате у овом дану, испуњени Светосавском радошћу, и нека нам је свима срећна школска слава!