Обавештавамо ученике 8. разреда да је

пријављивање за полагање пријемног испита за специјализована одељења у средњим школама

од 18. до 21. маја

за следеће образовне профиле:

• уметничке, музичке и балетске школе
  • спортске гимназије
  • обдарене ученике у филолошкој гимназији
  • обдарене ученике у математичкој гимназији
  • ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику
  • ученике са посебним способностима за физику
  • ученике са посебним способностима за хемију и биологију
  • ученике са посебним способностима за историју и географију
  • двојезична (билингвална) одељења друштвено-језичког и природно-математичког смера у гимназијама

Пријемни испити у средњим школама за ове образовне профиле планирани су календаром уписних активности за прву половину јуна.

Детаљније информације о пријемним испитима могу се добити у средњим стручним школама и гимназијама у којима ће се полагати пријемни испити за горе наведена специјализована одељења у Нишавском управном округу:

• Музичка школа, Ниш, 018/524-464, 527-885, Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.(Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.)

Званичне информације о пријављивању ученика за полагање пријемних испита можете погледати званичном сајту МПНТР на: