Омогућена провера унетих података за ученике осмог разреда на сајту Републичке уписне комисије

Званични сајт Републичке уписне комисије за упис ученика у средње школе на којем ће ученици, родитељи и сви остали заинтересовани бити у могућности да провере све унете податке из централне базе података РУК, као и остале пратеће статистичке податке везане за упис ученика у средње школе је од данас (од пре неколико сати) доступан свима на адреси:

www.upis.mpn.gov.rs

Подаци о ученицима, као и сви остали подаци везани за упис ученика у средње школе, приказани су у складу са свим важећим прописима и законима о заштити личних података уз неколико најбитнијих ограничења:

Подаци о ученику се приказују само уколико посетилац сајта зна тачну овогодишњу јединствену осмоцифрену уписну шифру, односно идентификациони број ученика.
У картици о ученику не приказују се лични подаци (име, презиме, име родитеља, датум и место рођења, ЈМБГ) већ само подаци о унетим оценама и тренутном броју бодова које је централни програм РУК израчунао на основу унетих оцена.

Конкурс за упис ученика у средњу школу

Конкурс за упис ученика у средњу школу можете погледати и преузети са званичног сајта МПНТР са адресе:

Пријемни испит – Обавештење МПТРН

Пријављивање за полагање пријемних испита (слањем мејла или директно) обавља се од 18. до 21. маја 2020. године. Средња школа обезбеђује да се у периоду од 8 часова до 20 часова, на мејл адресу која је наведена и потврђена од стране школе, потврђује пријем пријаве.

Коначан списак локација где ће се обавити пријемни испит биће објављен након извршених пријава и сагледавања просторних капацитета гимназија који обезбеђују епидемиолошку безбедност кандидата.

Предаја спортске документације за Спортску гимназију и одељења ученика са посебним способностима за спорт реализоваће се 8. и 9. јуна у школама које имају ова одељења. Образац пријаве и спортске документације тим гимназијама биће благовремено достављен.

Детаљније информације се налазе на сајту МПНТР

Организација посебних часова наставе за ученике осмог разреда

Наставна година за ученики осмог разреда завршава се у петак 05.06.2020. године.

Ученици осмог разреда пробни завршни испит полажу у уторак, 02.06.2020.године, решавањем теста из математике.

Пробни завршни испит реализује се на следећи начин:

• - школе које остварују образовно-васпитни рад у осмом разреду и имају највише три одељења, пробни завршни испит организују у једном термину, у периоду од 8 до 10 часова;
  • - школе које остварују образовно-васпитни рад у осмом разреду и имају вишеод три одељења, пробни завршни испит организују у два термина: прва гpyпa у периоду од 8 до 10 часова, друга гpyпa у периоду од 11 до 13 часова.

Ученици ћe преостала два теста, односно тест из српског/матерњег језика и комбиновани тест моћи да решавају код кyћe, као још један вид припреме за завршни испит, па је потребно да школа организује преузимање ових тестова од стране ученика у понедељак 01.06.2020. године. Ученица ћe ова два теста попуњена вратити у школу 02.06.2020. године и предати одељењском старешини. Наставници одговарајућих предмета на часовима припремне наставе дaћe ученицима повратну информацију у вези са предметним тестовима.

Школа припрема распоред посебних часова наставе по разредима, тако да у периоду од понедељка, 01.06.2020. године до понедељка, 05.06.2020. године, сваког радног/наставног дана, предвиђа одвојене термине часова за ученике осмог разреда, у трајању од један и по сат.

Од среде, 03.06.2020. године до понедељка, 15.06.2020. године, школа организује припрему за полагање завршног испита (припремна настава), у складу са исказаним потребама ученика, у трајању од десет дана, у складу са законом.

Припремна настава организује се на начин који осигурава безбедност и здравље ученика и запослених, у складу са препорукама надлежних органа и институција, у школском простору.

На пример.’

понедељак, 01.06.

уторак, 02.06.

среда, 03.06

четвртак, 04.06

петак, 05.06.

субота, 06.06.

пробни завршни

лосебан час наставе

Онлајн припремна настава

преузимање тестова

српски језик/матерњи језик и

комбиновани тест

(пробни завршни испит)

1. термин

8- 10 часова

2. термин

11-1З часова

настава

Ученици осмог paзpeдa полажу завршни испит 17, 18. и 19.06.2020. године.