Испраћамо генерацију 2006/07.

Испраћамо још једну генерацију која наставља животни пут из наше школе.

У шаренилу карактера, интересовања, посвећености раду и другарству, истакле су се две ученице: Дуња Недељковић и Наталија Кузмановић. Честитамо им на постигнутом успеху и поверењу које су стекле код својх другара.

Испуњени младалачком снагом, енергијом, сновима и жељама наши ђаци крећу у нове животне авантуре и изазове.

Једном када постану људи и када се осврну иза себе нека им сећање на ђачке дане у ОШ "Коле Рашић" измами осмех и радост у срцу.

Велики поздрав за наше мале матуранте.

Срећно!

Генерација 2006/07

Подаци о свим оценама ученика осмог разреда - 16.6.2021.

Од данас ученици осмог разреда могу проверити податке о свим оценама (шести, седми и осми разред) на сајту Моја средња школа

Продужетак рока за прихватање и унос пријава за полагање пријемних испита

Обавештавају се ученици осмог разреда и њихови родитељи да ако из било којих разлога нису стигли да се пријаве за полагање пријемних испита – могу да се пријаве, али само непосредно у средњој школи која организује пријемне испите тако што ће у просторијама средње школи попунити “папирни” образац пријаве за полагање пријемног испита до четвртка 22. априла до 12 часова (у подне).

Пробни завршни испит - 9. и 10. април 2021. године

У циљу припреме ученика осмог разреда, наставника и школа за завршни испит и ове године организује се пробни завршни испит.

Осим верне симулације процеса завршног испита, где ученици пролазе кроз утврђене процедуре (време доласка, потребни прибор, поступање и правила пре, у време и након завршног испита, организација простора и рада, улоге одељењског старешине, дежурних наставника, супервизора и друго), циљ организовања пробног завршног испита је тај да се види колико су ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду.

У свим основним школама на територији Републике Србије ученици осмог разреда полагаће пробни тест према следећој  динамици:

09.04.2021. године, у 13 часова  тест из математике

10.04.2021. године, у 9 часова  тест из српског/матерњег језика,

10.04.2021 године, у 11:30 часова комбиновани тест (биологија, географија, историја, физика и хемија).

Израда тестова траје 120 минута.